Sponsoring

Sponsoring

Jaki jest cel sponsoringu? Na czym polega? Jak nazwa wskazuje sponsorowanie to proces w którym inwestor przekazuje środki na rzecz organizacji/osoby/instytucji sponsorowanej. Głównym celem takich działań jest wykorzystanie pozytywnego wizerunku osoby sponsorowanej. Najpopularniejszy jest sponsoring na zasadzie działań marketingowych.  Jednak niejednokrotnie sponsoring to przejaw filantropii lub działalności na zasadach charytatywnych.

Obszary w jakich możemy zaobserwować sponsoring to sport, kultura, sztuka, ekologia, oświata i nauka, zdrowie i sfera społeczna.

Marketing: 

Sponsoring w sporcie

Sponsoring jest powszechnie stosowany w sporcie. Szacuje się że wciąż notowany jest wzrost zainteresowania popularnością sponsoringu sportowego. Co ciekawe zarówno osoby prywatne jak i duże koncerny oraz mniejsze firmy angażują się w sponsoring sportowy. Najczęściej tego rodzaju sponsoring jest formą reklamy i kreowania pozytywnego wizerunku marki. Jednak zdarza się wbrew pozorom wcale nie rzadko że sponsoring ma wymiar czysto ambicjonalny.

Marketing: 

Strony